Aktualności

Znamy laureatów konkursu Polska Firma – Międzynarodowy Czempion

07-12-2018

Wczoraj na uroczystej gali wręczono nagrody zwycięzcom 7. edycji konkursu Polska Firma – Międzynarodowy Czempion, organizowanego przez firmę doradczą PwC i Puls Biznesu. KUKE była partnerem konkursu.

Kapituła konkursowa przeanalizowała 113 zgłoszeń. Nagrody przyznano w pięciu kategoriach firmom:

  • Mutalo Group w kategorii „Debiutant na rynkach zagranicznych”
  • Amica S.A. w kategorii „Eksporter: Polska Firma Prywatna – duże przedsiębiorstwa”
  • Senetic S.A. w kategorii „Eksporter: Polska Firma Prywatna – małe i średnie przedsiębiorstwa”
  • CCC S.A. w kategorii „Inwestor: Polska Firma Prywatna – duże przedsiębiorstwa”
  • Grupa Moventum w kategorii „Inwestor: Polska Firma Prywatna – małe i średnie przedsiębiorstwa”

Dodatkowo kapituła konkursu przyznała także wyróżnienia dla:

  • Erkado – Zbigniew Kozłowski oraz Elastic Cloud Solutions w kategorii „Debiutant na rynkach zagranicznych”
  • Synthos S.A. i Wielton S.A. w kategorii „Eksporter: Polska Firma Prywatna – duże przedsiębiorstwa”
  • XTG S.A. i Zortrax S.A. w kategorii „Eksporter: Polska Firma Prywatna – małe i średnie przedsiębiorstwa” 
  • Grupy Nowy Styl i Kross S.A. w kategorii „Inwestor: Polska Firma Prywatna – duże przedsiębiorstwa” 
  • Technitel Polska S.A. w kategorii „Inwestor: Polska Firma Prywatna – małe i średnie przedsiębiorstwa”

Nagroda Specjalna za promocję polskiej marki za granicą trafiła do Grupy Mlekovita, a tytuł Wizjonera Ekspansji Zagranicznej otrzymał Michał Sołowow.

W tegorocznej edycji konkursu szczególnie budujący jest fakt, że obserwowaliśmy inspirujące historie sukcesów polskich przedsiębiorców na rynkach pozaeuropejskich. Wciąż bowiem blisko 90 proc. naszego eksportu trafia do Starego Kontynentu. Dywersyfikacja kierunków eksportowych to wyzwanie, z którym firmy będą musiały się zmierzyć, aby utrzymać dotychczasową dynamikę sprzedaży zagranicznej i uniknąć strat związanych z potencjalną dekoniunkturą w Europie. Wiemy, że nie będzie podróż łatwa, ale jako KUKE jesteśmy gotowi towarzyszyć naszym Czempionom gdziekolwiek się udadzą, będąc świadkami ich dalszych sukcesów – podsumował Janusz Władyczak, prezes KUKE.

Lista laureatów siódmej edycji konkursu „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion” dowodzi, że Polska nie jest już dostawcą tanich, nieprzetworzonych towarów. Nasze firmy są coraz bardziej zaawansowane technologiczne i mają coraz lepszy know-how, jeśli chodzi o poruszanie się po zagranicznych rynkach. Wyróżnione w tym roku firmy, m.in. z takich branż, jak IT, finanse czy AGD, nie tylko sprzedają, ale coraz więcej inwestują poza Polską. To dobra informacja dla gospodarki, ale także dla nas dziennikarzy. Cieszymy się, gdy możemy pisać o sukcesach polskich firm za granicą – stwierdził Tomasz Siemieniec, redaktor naczelny Pulsu Biznesu.

 

 

Zdjęcia: Puls Biznesu

O konkursie Polska Firma – Międzynarodowy Czempion

Celem konkursu Polska Firma – Międzynarodowy Czempion jest promocja polskich firm prywatnych oraz spółek skarbu państwa odnoszących znaczące sukcesy na rynkach zagranicznych jako inwestorzy lub eksporterzy oraz promocja korzyści, jakie z tytułu takiej działalności odnosić mogą nie tylko one, ale także cała polska gospodarka.

Konkurs jest organizowany wspólnie przez firmę doradczą PwC i redakcję Pulsu Biznesu. Partnerem strategicznym 7. edycji konkursu jest PKO Bank Polski, partnerami: KUKE, Agencja Rozwoju Przemysłu i KGHM. Konkurs został także objęty honorowym patronatem Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.