Aktualności Aktualności

Ruszyła jesienna edycja Programu Handlu Zagranicznego

20-09-2019

Ekspansja zagraniczna polskich przedsiębiorstw ma fundamentalne znaczenie dla polskiej gospodarki. Z punktu widzenia przedsiębiorcy jest to ogromne wyzwanie pod każdym względem. Firmy mogą otrzymać pomoc zarówno ze strony agencji rządowych, jak i firm komercyjnych – swoich partnerów w biznesie. Program Handlu Zagranicznego to wspólna inicjatywa BNP Paribas Bank Polska, KUKE, Bisnode oraz dziennika Rzeczpospolita, która ma na celu wspieranie rodzimych przedsiębiorców w ekspansji zagranicznej poprzez dostarczanie im nowoczesnych narzędzi oraz wiarygodnej i rzetelnej informacji.

Pierwsze spotkanie w ramach jesiennej edycji Programu Handlu Zagranicznego odbyło się 18 września w Gdańsku. Nowością w porównaniu z wiosenną częścią PHZ są spotkania poświęcone rynkom Bliskiego Wschodu. Ma to związek z przyszłoroczną wystawą Expo w Dubaju, która rozbudza zainteresowanie regionem na całym świecie, a Polska również będzie tam obecna. Oprócz krajów arabskich polscy przedsiębiorcy będą mogli posłuchać ponownie o Francji i Włoszech, które to kraje przyciągały największą uwagę w trakcie wiosennej odsłony Programu.

Dla każdego kraju został przygotowany specjalny program merytoryczny i kulturalny. Będzie to wyjątkowa okazja do spotkania zagranicznych ekspertów i przedstawicieli biznesu z tych krajów. Spotkania są dobrą okazją do poszerzania kontaktów biznesowych, zdobywania eksperckiej wiedzy oraz inspirowania się historiami polskich eksporterów, którzy chętnie dzielą się zdobytą wiedzą i doświadczeniem podczas spotkań Programu Handlu Zagranicznego.

Więcej informacji: www.bnpparibas.pl/phz

O Programie Handlu Zagranicznego na łamach dziennika Rzeczpospolita.

Harmonogram spotkań

Data Tematyka spotkania Miasto
18 września Rynek francuski Gdańsk
19 września Rynek francuski Olsztyn
30 września Rynek francuski Wrocław
1 października Rynek francuski Łódź
2 października Rynek francuski Radom
14 października Rynki Bliskigo Wschodu Warszawa
15 października Rynki Bliskigo Wschodu Katowice
16 października Rynki Bliskigo Wschodu Kraków
28 października Rynek francuski Zielona Góra
29 października Rynek francuski Poznań
4 listopada Rynek włoski Lublin
5 listopada Rynek włoski Rzeszów
6 listopada Rynek włoski Nowy Sącz
7 listopada Rynek włoski Częstochowa
8 listopada Rynek włoski Siedlce