Aktualności Aktualności

Ruszyła IV edycja Programu Rozwoju Eksportu

08-11-2016

Program Rozwoju Eksportu skierowany jest do firm, które chcą rozpocząć działalność poza Polską lub które planują rozwijać eksport na kolejnych rynkach zagranicznych. Projekt prowadzony jest przez Bank Zachodni WBK przy wsparciu KUKE, Bisnode, KPMG oraz Google pod patronatem Ministerstwa Rozwoju i Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Program składa się z cyklu spotkań regionalnych uzupełnionych o wirtualne i stacjonarne misje gospodarcze oraz warsztaty tematyczne.

KUKE jest partnerem merytorycznym Programu Rozwoju Eksportu (PRE) od pierwszej edycji projektu.

Dla wielu firm ekspansja zagraniczna to ogromna szansa na dynamiczny rozwój, ale również wyzwanie wymagające opracowania i skutecznego wdrożenia spójnej strategii biznesowej. W naszych codziennych kontaktach z klientami dostrzegamy wśród przedsiębiorców żywą potrzebę wymiany doświadczeń na temat praktycznych narzędzi wspierających międzynarodową ekspansję. Program Rozwoju Eksportu to doskonała okazja dla naszych ekspertów do podzielenia się wiedzą o tym jak zminimalizować ryzyko w transakcjach eksportowych oraz z jakich narzędzi oferowanych przez instytucje państwowe i prywatne skorzystać, aby rozwój biznesu poza granicami Polski okazał się sukcesem – mówi Janusz Władyczak, wiceprezes zarządu KUKE.

W IV edycji PRE organizatorzy postanowili wprowadzić zmienioną, całkowicie warsztatową formułę spotkań.

Już wcześniejsze wydarzenia miały bardzo praktyczny charakter. Prezentowaliśmy narzędzia i przekazywaliśmy wiedzę, którą przedsiębiorcy od razu mogli wykorzystywać planując swoje strategie eksportowe. Teraz idziemy o krok dalej. Zaprosiliśmy przedstawicieli firm, które już odniosły sukces na rynkach zagranicznych, aby opowiedzieli o swoich doświadczeniach. Wszyscy, którzy jeszcze nie eksportują lub już to robią, ale szukają dla siebie nowych możliwości, będą mogli szczegółowo przedyskutować swoje obawy i wątpliwości. Przy okazji poznają najlepsze praktyki biznesu międzynarodowego i dowiedzą się, co jest kluczem do sukcesu za granicą – zdradza Robert Antczak, dyrektor Sprzedaży Produktów Bankowości Korporacyjnej Banku Zachodniego WBK.  

Spotkania regionalne zaplanowano w następujących miastach:

8.11.2016 w Poznaniu 23.11.2016 w Bydgoszczy
9.11.2016 w Gdańsku 24.11.2016 w Łodzi
15.11.2016 we Wrocławiu 25.11.2016 w Lublinie
16.11.2016 w Warszawie 29.11.2016 w Szczecinie
17.11.2016 w Krakowie 30.11.2016 w Katowicach
22.11.2016 w Rzeszowie  

W pierwszych trzech edycjach Programu Rozwoju Eksportu w konferencjach regionalnych uczestniczyło blisko 2,5 tys. osób. Podczas wirtualnych misji gospodarczych kontakty biznesowe z zagranicznymi partnerami nawiązało ponad 150. przedsiębiorców. Ponad 50. przedstawicieli firm uczestniczyło w warsztatach tematycznych prowadzonych przez Bank oraz Partnerów Merytorycznych PRE. Łącznie w trzech poprzednich edycjach Programu Rozwoju Eksportu wzięło udział 3 tys. przedsiębiorców. PRE to także promocja tematyki ekspansji zagranicznej w mediach, zapewniająca dotarcie i inspirację dla jeszcze szerszego grona firm.

Kontakt:

http://www.bzwbk.pl/ms/rozwoju-eksportu/program-rozwoju-eksportu.html

 

Kliknij na mapę aby pobrać pełen materiał (2MB)