Aktualności Aktualności

Poznaliśmy laureatów konkursu Polska Firma – Międzynarodowy Czempion

08-12-2017

Dla polskich inwestorów zagranicznych i eksporterów nie ma rzeczy niemożliwych, zwłaszcza jeśli są konsekwentni i mocno wierzą w powodzenie swoich planów — to główny wniosek z gali, wieńczącej szóstą edycję konkursu Polska Firma — Międzynarodowy Czempion. Wydarzenie zorganizowali wspólnie PwC Polska oraz Puls Biznesu. KUKE była partnerem konkursu.

Konkurs Polska Firma – Międzynarodowy Czempion promuje aktywność polskich firm na światowych rynkach. Dzięki inwestycjom zagranicznym oraz działalności eksportowej polskie przedsiębiorstwa przekształcają się w globalne podmioty, skutecznie konkurują na zagranicznych rynkach i budują markę Polski na arenie międzynarodowej. Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się ponad 90 firm. O tytuł Międzynarodowego Czempiona mogły zawalczyć spółki skarbu państwa i przedsiębiorstwa z rodzimym kapitałem, które w ostatnich trzech latach dokonały inwestycji zagranicznej i/lub z sukcesem prowadzą działalność eksportową. 

Nagrody przyznano w pięciu kategoriach firmom:

  • Kruk S.A. w kategorii „Inwestor: Polska Firma Prywatna – duże przedsiębiorstwa ”
  • Wielton S.A. w kategorii „Eksporter: Polska Firma Prywatna – duże przedsiębiorstwa”
  • Selvita S.A. w kategorii „Eksporter: Polska Firma Prywatna – małe i średnie przedsiębiorstwa”
  • KGHM Polska Miedź S.A. w kategorii „Ekspansja zagraniczna: polskie firmy z udziałem Skarbu Państwa”
  • Szumisie Sp. z o.o. w kategorii „Debiutant na rynkach zagranicznych”


Nagrodę dla spółki Selvita oraz wyróżnienia dla firm Lactex i Senetic Holding wręczyli Piotr Stolarczyk i Janusz Władyczak, wiceprezesi KUKE. ​Zdjęcia: Puls Biznesu

„Na co dzień blisko pracujemy z firmami z sektora MŚP. Dla wielu z nich dynamiczny rozwój sprzedaży eksportowej był fundamentem ich biznesowego sukcesu. Ekspansja zagraniczna przed każdą firmą otwiera bowiem całe spektrum nowych możliwości. W zależności od branży i specyfiki przedsiębiorstwa może to być poszerzenie oraz zróżnicowanie grona odbiorców, nawiązanie współpracy z dużym międzynarodowym dystrybutorem i włączenie się do globalnego łańcucha dostaw, czy też dostęp do nowych technologii i wysokiej jakości komponentów. Obecność na globalnym rynku wiąże się jednak z ryzykiem. Firmy z sektora MŚP potrzebują naszego wsparcia i my jako KUKE oferujemy im pełen wachlarz rozwiązań, takich jak ubezpieczenie należności, faktoring czy gwarancje kontraktowe, pozwalające kompleksowo zabezpieczyć ich biznes w kraju oraz za granicą. MŚP mogą liczyć na naszą pomoc w doborze najlepszego rozwiązania, a także wiedzę dotycząca specyfiki poszczególnych rynków, ich bezpieczeństwa oraz potencjału” – mówi Janusz Władyczak, wiceprezes KUKE.

Wideorelacja podsumowująca konkurs Polska Firma - Międzynarodowy Czempion