Aktualności Aktualności

KUKE na Europejskim Kongresie Gospodarczym

14-05-2018

Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach to największe wydarzenie gospodarcze w naszej części Europy. To trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem najważniejszych przedstawicieli świata polityki, biznesu, nauki oraz ekonomii. Jubileuszowa, XX edycja Kongresu odbywa się w dniach 14-16 maja. Nie mogło na niej zabraknąć KUKE.

Zakres tematyczny kongresowej agendy obejmuje kilkanaście głównych nurtów, co daje ponad sto debat, sesji, spotkań i innych wydarzeń. Wciąż aktualnym tematom poruszanym podczas wcześniejszych edycji Kongresu towarzyszyć będą nowe zagadnienia - wskazujące przyszłość europejskiej i polskiej gospodarki. Agenda obejmuje całość kluczowych problemów gospodarczych i społecznych Europy w ich globalnym kontekście.

Prezes KUKE Janusz Władyczak weźmie udział w trzech panelach dyskusyjnych w ramach bloku dotyczącego międzynarodowej współpracy gospodarczej. Będziemy rozmawiać o ekspansji zagranicznej polskich firm w Afryce oraz Azji. Z kolei Katarzyna Kowalska, wiceprezes KUKE, zabierze głos w debacie na temat ubezpieczeń należności jako formy wsparcia rozwojowego przedsiębiorstw na rynku krajowym i za granicą. Szczegółowa agenda obecności KUKE na Kongresie do pobrania poniżej. Zapraszamy do rozmów i spotkań!

Partnerami strategicznym tegorocznej jubileuszowej edycji EKG jest Grupa PFR.

Pliki do pobrania