Aktualności Aktualności

KUKE Finance z nową umową

15-12-2016

KUKE Finance S.A. i Famur S.A. podpisały umowę dotyczącą zarządzania wierzytelnościami. Łączna wartość kontraktu to ponad 19,5 mln zł.

 

To pierwsza tego typu umowa między Famurem i KUKE Finance. Mamy nadzieję na wieloletnią współpracę tak, jak ma to miejsce w przypadku kooperacji Famuru z KUKE S.A. Zarządzanie wierzytelnościami to jeden z ważniejszych elementów zapewniających płynność finansową. Famur wybierając odpowiedniego partnera – KUKE Finance, zapewnia sobie realizację przyjętej strategii w zakresie optymalizacji procesu zarządzania należnościami.  Pozwoli to Spółce koncentrować się na podstawowej działalności biznesowej. Resztą zajmiemy się my – mówi prezes KUKE Finance, Konrad Klimek.

Grupa Famur S.A. to czołowy producent zaawansowanych technologicznie i wysokowydajnych rozwiązań dla górnictwa, w szczególności zmechanizowanych kompleksów ścianowych, kompleksów do drążenia wyrobisk korytarzowych, podziemnych systemów transportowych oraz maszyn dla górnictwa odkrywkowego. Posiada spółki zależne w Rosji, Kazachstanie, Ukrainie, Niemczech oraz Indiach.

Spółka jest klientem KUKE od 2012 r. w ramach ubezpieczeń gwarantowanych przez Skarb Państwa. Ubezpieczane były dotychczas transakcje Famuru w Rosji, Białorusi, Meksyku, Bośni i Hercegowiny oraz Indonezji.


Firma faktoringowa KUKE Finance została powołana do życia przez Korporację Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych w marcu 2014 roku. Celem działalności spółki jest finansowanie należności zagranicznych i krajowych w ramach wszystkich dostępnych na rynku rodzajów faktoringu, ze szczególnym uwzględnieniem faktoringu pełnego, czyli z przejęciem ryzyka niewypłacalności kontrahenta.