Aktualności

Chiny i Daleki Wschód - jak pandemia zmieniła handel w tym rejonie świata

16-06-2020

Handel z Chinami i krajami Dalekiego Wschodu w dobie pandemii będzie tematem kolejnych spotkań w ramach piątej edycji Programu Handlu Zagranicznego. Tym razem w wersji online.

Bank BNP Paribas rozpoczęła nową edycję Programu Handlu Zagranicznego, która obejmie cztery spotkania. Dwa pierwsze były poświęcone rynkowi niemieckiemu. Kolejne wydarzenia 17 i 19 czerwca skupią się na rynkach Dalekiego Wschodu. Dzięki formule online w wydarzeniu będą mogli uczestniczyć przedsiębiorcy z dowolnego miejsca w Polsce.

Chiny jako pierwsze wracają do nowej normalności po pandemii. W trakcie spotkania połączymy się na żywo z Szanghajem i odpowiemy na kluczowe z punktu widzenia przedsiębiorcy pytania:

  • Jak lockdown wpłynął na zwyczaje konsumenckie?
  • W jaki sposób przenieść osobiste relacje z kontrahentami do wirtualnego świata?
  • Czy to dobry moment, żeby wejść do Chin i na Daleki Wschód i jak to bezpiecznie zrobić?

Spotkanie „Chiny i Daleki Wschód - jak pandemia zmieniła handel w tym rejonie świata” odbędzie się 17 i 19 czerwca w godzinach 9:30-11:00. 

Program Handlu Zagranicznego to wspólna proeksportowa inicjatywa Banku BNP Paribas, KUKE oraz wywiadowni gospodarczej Bisnode. W tym roku do projektu dołączyła Polska Agencja Handlu i Inwestycji. Przedsięwzięcie ma na celu zachęcenie kolejnych polskich przedsiębiorców, szczególnie tych z sektora MŚP, do eksportu i inwestycyjnej ekspansji zagranicznej. Rocznie odbywają się dwie edycje programu, wiosenna i jesienna. Partnerem merytorycznym spotkań dotyczących Niemiec jest AHK Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa, a patronat medialny nad wydarzeniem objął dziennik „Rzeczpospolita”.