Program Rozwoju Eksportu Program Rozwoju Eksportu

Do kogo skierowany jest Program Rozwoju Eksportu?

Program Rozwoju Eksportu powstał z myślą o coraz liczniejszych polskich firmach, które planują rozszerzenie swojej działalności o rynki zagraniczne. Jest dedykowany przedsiębiorstwom działającym lokalnie, jak i firmom o zasięgu ogólnopolskim.

Jaki jest cel Programu Rozwoju Eksportu?

Ekspansja poza granice Polski jest dla firm doskonałą okazją nie tylko do rozwoju i promocji przedsiębiorstwa. Oznacza ona również otwarcie zupełnie nowych możliwości i perspektyw, które dają szansę na silny wzrost, rozszerzenie działalności i osiągnięcie sukcesu w wymiarze międzynarodowym. Program ma przekonać przedstawicieli polskiego biznesu do zalet zagranicznej ekspansji i zapewnić wsparcie merytoryczne w tym zakresie. Program Rozwoju Eksportu to konkretne rozwiązania, które pomogą firmom przygotować plan ekspansji, a następnie ułatwią rozwój na rynkach zagranicznych.

Jednym z celów Programu jest połączenie sił sektora prywatnego i publicznego w celu promocji i wsparcia polskich firm w rozwoju eksportu. Program został objęty patronatem honorowym Ministra Rozwoju oraz Ministra Spraw Zagranicznych.

Program powstał z inicjatywy Banku Zachodniego WBK. Partnerami merytorycznymi są KUKE, Bisnode oraz KPMG. Wsparcie medialne zapewnia dziennik Rzeczpospolita.

Więcej informacji: www.bzwbk.pl/program-rozwoju-eksportu 

Jakie wydarzenia tworzą Program Rozwoju Eksportu?

Program Rozwoju Eksportu składa się z cyklu kameralnych warsztatów organizowanych w 12 miastach w Polsce. W tym roku nasi eksperci dużo czasu poświęcą na przekazanie informacji dotyczących konkretnych rynków. Celem warsztatów jest przede wszystkim dostarczenie uczestnikom konkretnej wiedzy praktycznej. Ważnem elementem Programu są również zagraniczne misje handlowe oraz spotkania przygotowujące do tych misji.

Harmonogram V Edycji Programu Rozwoju Eksportu

Termin Miejsce Tematyka
4 kwietnia Szczecin Chiny - praktyczne aspekty
5 kwietnia Poznań Kierunek: Wielka Brytania
6 kwietnia Łódź Kierunek: Wielka Brytania
10 kwietnia Warszawa Przygotowanie do misji w Meksyku
23-26 kwietnia Meksyk Misja wyjazdowa
9 maja Bydgoszcz Kierunek: Wielka Brytania
11 maja Warszawa Kierunek: Hiszpania
16 maja Białystok Kierunek: Chiny
17 maja Lublin Kierunek: Niemcy
18 maja Rzeszów Kierunek: Niemcy
30 maja Wrocław Kierunek: Niemcy
31 maja Katowice Kierunek: Niemcy
1 czerwca Kraków Kierunek: Niemcy
6 czerwca Gdańsk Kierunek: Hiszpania i Wielka Brytania

 

Jak stać się uczestnikiem Programu Rozwoju Eksportu?

Wszystkich zainteresowanych Programem zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 801 805 853 lub e-mailem pod adresem . Ze względu na kameralny charakter warszatatów ilość miejsc jest ograniczona. Możliwość uczestniczenia w spotkaniach będziemy potwierdzać indywidualnie.